Darmowy program do faktur - czy może spełniać wszelkie nasze oczekiwania?

image

Wystawianie faktur to jedno z kluczowych obowiązków każdego przedsiębiorcy, który współdziała z innymi firmami. Niegdyś faktury wypisywano ręcznie, dziś zaś mamy opcję dokonania tego za pomocą programu do faktur, co umożliwia nam zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz rafsoft.net/ uniknąć błędów. Niektórzy producenci oferują bezpłatne oprogramowania do fakturowania. Testujemy, czy zdołają one, tak samo jak i płatne programy, realizować wszystkie nasze oczekiwania.

Zalety oprogramowania do fakturowania

Co poniektórzy przedsiębiorcy wciąż wystawiają faktury i wypisują je przedtem ręcznie. Jednak dzieje się tak w rzadkich sytuacjach. Z reguły, kiedy firma dostarcza przede wszystkim produkty lub usługi dla osób fizycznych, okazjonalnie współpracuje z pozostałymi firmami. Jednocześnie większa część firm decyduje się na korzystanie z profesjonalnego programu do fakturowania. Umożliwiają zaoszczędzić dużo czasu, bowiem wzór faktury jest wywoływany automatycznie, zaś dane firm można zaimportować z bazy danych Centralnego Urzędu Statystycznego, co umożliwia ustrzec się błędów wymagających korekty. Odpowiedni program do faktur pozwala także na wystawianie seryjnych dowodów sprzedaży i wysyłanie ich prosto do kontrahentów. Dzięki temu nie musimy wysyłać klientom faktur papierowych, co jest nie tylko praktyczne, ale zarówno w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami.

Czy dobry może być bezpłatny?

Każdy, kto chciałby wystawiać faktury za pośrednictwem oprogramowania, ma do wyboru jego darmową lub płatną wersję. Darmowe oprogramowanie do faktur proponuje mnóstwo przedsiębiorstw, niemniej jednak należałoby zastanowić się, jakie możliwości zyskuje przedsiębiorca, stawiając na darmową wersję oprogramowania. Zazwyczaj darmowe programy do faktur posiadają znacznie mniej funkcji, aniżeli ich odpłatne wersje. Tymczasem prowadząc biznes chcemy przecież jak najwięcej funkcji skupić w jednym oprogramowaniu księgowym bądź do fakturowania. Prosty program do faktur można wykorzystywać w małych biznesach, które świadczą usługi przeważnie dla osób fizycznych, niemniej przy większej liczbie współpracujących z nami firm zwykle się on nie sprawdza. Poza tym twórcy oprogramowania do fakturowania muszą zarabiać, aby być w stanie polepszać funkcje programów. Jest to w szczególności ważne w kontekście stale zmieniających się przepisów podatkowych, w tym ustawy o podatku VAT.Program do faktur winien być również kompatybilny z programem rachunkowym, a tego kryterium bezpłatne programy najczęściej nie spełniają.

Kiedy warto skorzystać z darmowego oprogramowania?

Niestety, zgodnie z powyższym punktem widzenia, w tym momencie na rynku nie ma darmowego oprogramowania, które spełniałoby wszelkie zapotrzebowania właścicieli firm i księgowych. Pamiętaj, że szczególnie w dzisiejszych czasach nie ma czasu na półśrodki w tematach fiskalnych (wszystkie dotyczą faktur VAT). Niekiedy wprawdzie warto wybrać bezpłatną odsłonę programu do fakturowania, przynajmniej w krótkim czasie. Każdy przedsiębiorca może skorzystać z bezpłatnej opcji testowej RAFSOFT programu do faktur VAT, żeby wypróbować, czy program spełnia jego potrzeby. Bowiem dostępna jest bezpłatna wersja, możemy też sprawdzić funkcjonalność oprogramowania i czy możemy z niego prawidłowo korzystać.Wersja testowa oprogramowania jest oddana specjalnie dla przedsiębiorców i osób, które planują zmianę obecnego programu, dlatego szukają lepszego wyboru, który najbardziej im pasuje.